RYDZÓWKA

W 1999 roku ks. kan. Janusz Kawęcki z parafii św. Brunona w Elblągu ofiarował mieszkańcom naszej parafii, zamieszkujących w Rydzówce i jej okolicach, drewnianą kaplicę. Jej patronką została bł. Regina ProtmannOd kwietnia 2018 roku trwają gruntowne prace remontowe kaplicy. Dzięki zaangażowaniu wielu parafian, kaplica, która częściowo zaczęła się zapadać, została podniesiona, tak, aby ustawić jej właściwy poziom. Następnie przebudowano prezbiterium z nową ścianą ołtarzową, ołtarzem i amboną. Zakupiono meble ołtarzowe przywiezione z Francji i Belgii oraz umieszczono nową wieczną lampkę. Dobroczyńcy ofiarowali chrzcielnicę – gliniane naczynie na wodę święconą. Na ścianach zawieszono stacje Drogi Krzyżowej, które zostały przywiezione z seminarium duchownego w Olsztynie. Oczyszczono również ławki z kilku warstw farby, odzyskując w ten sposób naturalny wygląd drewna. Również okucia ławek, najpierw oczyszczone w piaskarce, zostały pokryte nową farbą. Obecnie (czerwiec 2018 r.) trwa przerwa w rewitalizacji kaplicy. W maju stare płyty zostały zastąpione nową płytą OSB, na którą na przełomie września i października zostanie położona drewniana podłoga.