DZIECI ANGAŻUJĄ SIĘ W LITURGIĘ

 

To wielka radość dla wspólnoty parafialnej, gdy dzieci angażują się w przygotowanie liturgii podczas Mszy Św. Od niedawna ks. proboszcz uczy grać na klawiszach Milenkę, która pełni również podczas liturgii rolę kantora; Milenka pragnie zostać organistką w naszej parafii! Po trzech miesiącach nauki gry, ma już za sobą udany i nagrodzony brawami debiut: samodzielnie zagrała i zaśpiewała podczas Mszy Św. kolędy: „Cicha noc” i „Lulajże Jezuniu”. Milenka jest uczennicą IV klasy szkoły podstawowej. Razem z nią do klasy chodzi Filip, który mimo zaangażowania w scholę dziecięcą, pięknie czyta również Słowo Boże podczas Mszy Św. W śpiew podczas liturgii, oprócz Milenki i Filipa angażują się również Kinga, Kornelia, Oliwia, Krzysiu i Agatka. Tworzą razem wspaniały, radosny, zawsze uśmiechnięty, rozmodlony i rozśpiewany „Boży team”!