XII FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ W KMIECINIE

18 maja br. w Kmiecinie k. Nowego Dworu Gdańskiego odbył się XII Festiwal Pieśni Religijnej dla Mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej, w którym wzięły udział dzieci z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach. Był to pierwszy występ dzieci poza maleńkim drulickim kościółkiem, w którym dzieci śpiewają podczas niedzielnej Eucharystii.

Do parafialnego zespołu należą: Wiktoria Krasodomska kl. II, Kornelia Sikora kl. II, Oliwia Groblewska kl. III, Agata Urban kl. IV, Milena Wąsiewska kl. IV, Filip Ambroziak kl. IV, Krzysztof Balewski kl. IV, Kinga Sikora kl. V oraz Joanna Statek kl. V.

Dzieci spotykają się na próbach w każdą sobotę o godz. 10:30. Milenka Wąsiewska, pod czujnym okiem ks. proboszcza uczy się również grać na instrumentach klawiszowych.

W festiwalu wzięło udział 41 wykonawców. I oto stała się rzecz nieprawdopodobna, której nikt z nas nie był w stanie przewidzieć! Mimo, iż wielu artystów miało na swoim koncie nagrane płyty, występowali na prestiżowych koncertach i festiwalach: I MIEJSCE w kategorii ZESPÓŁ zdobyła nasza scholka z drulickiej parafii (pieśń: „Matka, która pod krzyżem stała”) a II MIEJSCE w kategorii SOLISTA zdobyła Milenka Wąsiewska (również z naszej parafii), wykonując pieśń: „Maryjo, Śliczna Pani (Ave Maria)”!!!

Do Kmiecina pojechaliśmy, aby wyśpiewać Panu Bogu naszą dziecięcą wiarę, a zostaliśmy nagrodzeni w sposób, w który nawet w najśmielszych snach sobie nie wyobrażaliśmy! Bogu niech będą dzięki! Dla dzieci i towarzyszących im rodziców były to chwile niezapomniane, radosne, szczęśliwe i niezwykle wzruszające! Ogłoszone przez Jury wyniki festiwalu sprawiły, iż wszyscy płakaliśmy ze szczęścia ! Filmy z festiwalu dostępne są na youtube.com.