OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021 roku

 1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele pół godziny przed Mszą św. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach oraz przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek poświęcenie kościoła katedralnego św. Mikołaja w Elblągu, w sobotę – św. Ritę z Cascii, augustiankę, patronkę od spraw życiowo trudnych.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Msza Św. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. W niedzielę Msze Św. o godz. 9:00 i 10:30.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół ponadpodstawowych i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 26-30 czerwca 2021 r. pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy do udziału!

Niedziela Palmowa

 28 marca 2021

 • Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary.
 • Nie zbieramy ofiar z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwiaty zostały zakupione z ofiar złożonych na ręce wolontariuszy w ostatnim czasie. Kwiaty oraz baner do Grobu Pańskiego kosztowały 850 zł.
 • Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele: Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Wielki Piątek o g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o g. 18.00. Po każdej celebracji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Porządek święcenia pokarmów: kaplica w Rydzówce – godz. 10:00; Krzyż na rozwidleniu dróg w Kątach – godz. 10:30; Krzyż w Piniewie – godz. 11:00; Krzyż w Dargowie – godz. 11:30; kościół w Drulitach – godz. 12:00, 12:30 i 13:00.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o g. 6.00.
 • Dziękuje za posprzątanie kościoła proszę o to za tydzień kolejne rodziny. Uprzejmie proszę, aby posprzątać kościół po poświęceniu pokarmów, czyli po godz. 13:00.
 • W środę po wieczornej Mszy Św. (ok. godz. 18:45) zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do przygotowania dekoracji Grobu Pańskiego.
 • Wskazania na Wielkanoc Księdza Biskupa (do odczytania). Znajdziemy je na stronie internetowej naszej diecezji.

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021 roku

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w czwartek (25 marca), przypada
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, a także 29.
  rocznica utworzenia diecezji elbląskiej.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17:30; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 08.30.

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 roku

 1. Dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Przy drzwiach kościoła składamy do puszek ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać za okazane misjonarzom serce i życzliwość!
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 1730; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 8.30.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 4. Za chwilę, bezpośrednio po Mszy Św. zostaną poświęcone krzyże pandemiczne – krzyże św. Zachariasza.
 5. Za tydzień podam dokładne informacje dotyczące rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie proszę o dobre i duchowe ich przeżycie, włącznie z sakramentem spowiedzi.

I Niedziela Wielkiego Postu

14 lutego 2021 roku

 • Dziś przypada wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Parom Narzeczonym, życzymy błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 • Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.
 • W rozpoczynającym się tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem błogosławienia popiołu i pokutnym posypaniem głów o godz. 16:30 w Rydzówce oraz o godz. 18:00 w Drulitach.
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30 a nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8:30 w niedzielę.
 • Wczoraj w południe zmarł nasz Parafianin, śp. Zbigniew Litwin. Serdecznie zapraszamy do kościoła w Drulitach na różaniec w jego intencji jutro o godz. 16:00. Natomiast pogrzeb odbędzie się we wtorek: różaniec o godz. 10:30 i Msza Święta o godz. 11:00. Ciało zostanie pochowane na cmentarzu w Pasłęku.